T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / GEMLİK - Gemlik Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

May

Açık lise öğrencilerimizden 66 yaşındaki Firdes AKGÜN bu dönem mezun olmuştur.

Kendisi vefat eden eşi  Gemlikli Erhan AKGÜN 'ün vasiyetini gerceklestirerek okulu başarı ile tamamlamıştır.

Bundan sonrada üniversite okumak istediğini dile getirmiştir. Kendisine bundan sonraki eğitim hayatında başarılar diliyoruz.

May

Kurumumuz bünyesinde  planlanan “Ekolojik Moda Tasarımı” konulu Gençlik değişimi projesinde; Slovakya, Sırbistan ve İtalyadan gelen 18-25 yaş aralığındaki gençleri, moda endüstrisinin ekolojik dengeye verdiği zararlar, geri dönüşüm, ve sürdürülebilir moda anlayışı hakkında bilgilendiren proje ekibimiz, gelen misafirleri 10 gün boyunca Gemlik’ de ağırladı. Gelen misafirlere Ekolojik Moda tasarımı ile ilgili etkinlik ve faaliyetlerin yanı sıra; Türk misavirperverliği, Ülkemizin tarihi, kültürü, örf adetleri, Bursa’ mız ve Gemlik’ imizin kültür tanıtımı, akıllarda kalacak en iyi şekilde gerçekleştirilmiştir. Her ülke katılımcısı kendi ülkesini tanıtım gecesini gerçekleştirmiş olup, misafirlere unutulmaz bir Türk gecesi etkinliği gerçekleştirilmiştir. Son gecede Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN’ ında katılımı ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan ULUĞ, proje ortaklarına teşekkür ederek, katılımcılara belgelerini takdim ettiler.Katılımcılar tasarlamış oldukları ileri dönüşüm tasarımlarını defile ile sergilemiş oldular.Diğer ülke katılımcıları  ülkemizden ayrılırken, kendi ülkelerinde bu projenin faydalarını ve Türkiye’ nin misavirperverliğinin ve dost sıcaklığında karşılanmış olmanın mutluluğunu paylaşacaklarını dile getirmişlerdir.

May

3.Uluslararasi İpek İğne Oya Festivaline kurumumuz bünyesinde bulunan iğne oyası kurslarımıza ait çalışmalar ile katılım sağladık.

04-07 Mayıs tarihleri arasında yapılan festivalde  farklı çalışmaları ile ziyaretçilerin dikkatini çeken standımıza yoğun ilgi vardı.

Emeklerinden dolayı öğretmenlerimiz Meliha KEKE ve Havva ÖZTÜRK'e, kursiyerlerine teşekkür ederiz.

Mrt

GEMLİK HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ECOLOGICAL FASHION DESIGN(EKOLOJİK MODA TASARIMI)PROJESİ

Ağu

ONLİNE BAŞVURU FORMU