T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / GEMLİK - Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Nis

lçe Milli Eğitim  Müdürlüğümüzün başarılı çalışmaları ile  dikkat çeken   kurumlarından  "Gemlik Halk Eğitimi Merkezi"  pandemi dönemine rağmen , özellikle  istihdam odaklı kurslara verdiği  ağırlıkla, her zaman ,her yerde, herkese eğitim   amacına   hizmet ederek çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Gemlik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan ULUĞ " Titizlikle takip edilen Covid-19 tedbirleriyle  kurumumuz, TSE ve Milli Eğitim Bakanlığımızın işbirliği ile yürütülen hijyen tedbirlerinin pandemi şartlarına uygun olduğunu  belgeleyen "Okulum Temiz" belgesini  almaya hak kazandı. Gemlik Halk Eğitimi Merkezi olarak  pandemi tedbirleri alınarak bir çok branşta kurslarımız devam etmektedir. Salgın süresince özellikle istihdama yönelik kurslarımız, " Kurumsal Firmalarda "Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlere Yönelik Mesleki Kurslarımız, Katı-Sıvı ve Doğalgaz Kalorifer Ateşleyiciliği, Buharlı Kazan Ateşleyiciligi, Hijyen Eğitimi, Fotoğraf ve Grafik Tasarım,  İşaret Dili, Kırsal Kesime Yönelik Tarım ve Hayvancılık Kurslarımız (Arıcılık, Zeytin Ağacı Budama, Mantar Yetiştiriciliği... vb), MTSK Direksiyon Usta Öğretici Eğitimi kursları, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayarlı Muhasebe , İş Hayatında Sosyal İletişim, Konfeksiyon Makinaları Öğretimi, El Sanatları, Giyim, Mefruşat, Ahşap Boyama, İğne Oyası, Kağıt-Ahşap Rölyef, Filografi, Özel Eğitim Otizm Sınıfı  Eğitimi ve 1000 Okul Projesi kapsamında ilçemiz meslek liselerinin velilerine yönelik pandemi süreci eğitimleri" gibi bir çok branşta kesintisiz olarak devam etmektedir. Kurslarımıza müracaat etmek  isteyen vatandaşlarımızın;  https://gemlikhem.meb.k12.tr/ internet sitemizdeki  online başvuru formunu  doldurmaları yeterlidir. " dedi.

Geçtiğimiz yıl Gemlik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak  hayat boyu öğrenme kapsamında farklı branşlarda 152  kurs açılırken, bu kurslardan toplam 3.704 kursiyer faydalandığını  ifade eden  Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan ULUĞ, yaşanan pandemi sürecini  tüm olumsuzluklara rağmen, eğitimde  fırsata çevirme gayreti içinde olduklarını, bunu da değişen koşullara uyum sağlayarak artan kurs sayısı ve kursiyer sayısı ile büyük oranda başardıklarını vurguladı.

Diğer taraftan "Açık Ortaokul" ve "Açık Lise" iş ve işlemleri de Gemlik Halk Eğitimi Merkezi  tarafından yürütülmekte olup,  pandemi süresince açık öğretim okulları sınavları  online (çevrim içi) olarak gerçekleştirilmiş son bir yılda 547 açık lise öğrencimiz  mezun olup, diplomaları verilmiştir.